Βοηθός Λογιστή

Πλήρης Απασχόληση Δημοσιεύθηκε 2 years ago Ηράκλειο

Η θέση εργασίας αφορά την εταιρία:

Volton
Περιγραφή

Ο Όμιλος Volton Ελληνική Ενεργειακή Α.Ε., είναι μία ελληνική εταιρεία που δραστηριοποιείται δυναμικά και αναπτύσσεται με ραγδαίο ρυθμό στο χώρο της Προμήθειας και Εμπορίας Ηλεκτρικής Ενέργειας. Προσφέροντας αξιόπιστες υπηρεσίες που καλύπτουν τις ολοένα αυξανόμενες ενεργειακές ανάγκες επιχειρήσεων και νοικοκυριών.
Ο Όμιλος Volton στοχεύει στη δημιουργία σχέσεων εμπιστοσύνης με τους καταναλωτές. Φιλοδοξία της εταιρείας είναι να γίνει μία από τις σημαντικότερες εταιρείες του κλάδου και να παραμείνει στην πρώτη γραμμή των εξελίξεων στην προμήθεια ηλεκτρικής ενέργειας. Στο πλαίσιο της ανάπτυξης της, ο Όμιλος Volton ενισχύει το ανθρώπινο δυναμικό της στο Ηράκλειο Κρήτης και αναζητά: Βοηθό Λογιστή

Αρμοδιότητες
  • Διαχείριση και καταχώρηση τιμολογίων εξόδων, αγορών, παγίων, λοιπών συμψηφιστικών εγγραφών (Γ΄ κατηγορίας)
  • Καλή γνώση ΕΛΠ, Φορολογίας εισοδήματος Νομικών προσώπων, ΦΠΑ, My Data
  • Πρακτικά ΔΣ και ΓΣ και καλή γνώση υπηρεσιών ΓΕΜΗ
  • Λοιπές εργασίες Λογιστηρίου όταν αυτό απαιτείται
  • Έκδοση τιμολογίων
  • Έλεγχος ισοζυγίου, συμφωνίες λογαριασμών γενικής λογιστικής, εμπορικών κυκλωμάτων, αποθεμάτων
  • Λογιστική παρακολούθηση τραπεζών - συμφωνία τραπεζών και πιστωτικών καρτών
  • Υπολογισμός & σύνταξη ΦΠΑ, VIES, INTRASTAT, παρακρατούμενων και λοιπών φόρων
  • Σύνταξη αναφορών (reports)
  • Συμμετοχή στη διαμόρφωση των οικονομικών καταστάσεων τέλους χρήσης
Απαραίτητα Προσόντα
  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικών/Λογιστικής
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 3
  • ετών σε οργανωμένο λογιστήριο Α.Ε.
  • Απαραίτητη εμπειρία στην τήρηση Διπλογραφικών βιβλίων
  • Άριστες γνώσεις χειρισμού Η/Υ & Ms Office
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες στον γραπτό & τον προφορικό λόγο στην ελληνική & την αγγλική γλώσσα
  • Προσαρμοστικότητα, αντίληψη, προσοχή στη λεπτομέρεια, συνέπεια, εχεμύθεια
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους
Απολαβές & Παροχές
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχή Εκπαίδευση και ανάπτυξη
  • Προοπτικές εξέλιξης
Οδηγίες Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος
Για αποστολή βιογραφικού πατήστε στο κουμπί "Εκδήλωση Ενδιαφέροντος".

Κάνοντας αίτηση σε μία αγγελία εργασίας, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης και την Πολιτική Απορρήτου του heraklionjobs.gr.

Premium Job
Σύνοψη
Πλήρης Απασχόληση

Δημοσιεύθηκε : 2 years ago
Ηράκλειο

Αιτήσεις δεκτές έως και : 27/09/2021

Heraklion Jobs

Ηράκλειο, Κρήτη

Το Heraklion Jobs αποτελεί μέρος της Local Jobs, μιας startup που δραστηριοποιείται στην ανάπτυξη εξειδικευμένων projects γύρω από θέματα εργασίας και απασχόλησης στην Ελλάδα. Με την καθημερινή μας ενασχόληση φροντίζουμε ώστε οι ενδιαφερόμενοι να ενημερώνονται για τις τρέχουσες θέσεις εργασίας στο νομό Ηρακλείου. Επιθυμία μας είναι να προσφέρουμε ποιοτικές και προσιτές υπηρεσίες στις επιχειρήσεις του τόπου, ώστε να στελεχώνονται με το καταλληλότερο ανθρώπινο δυναμικό. Για διευκρινήσεις, ειδικά πακέτα υπηρεσιών ή βοήθεια σχετικά με τη διαδικασία δημοσίευσης, μπορείτε να έρθετε σε επικοινωνία με την ομάδα του Heraklion Jobs.