Διευθυντής Πωλήσεων

Πλήρης Απασχόληση Δημοσιεύθηκε 4 years ago Αγία Βαρβάρα

Η θέση εργασίας αφορά την εταιρία:

Σαβουιδάκης Α.Ε.
Περιγραφή

Η εταιρεία μας, που δραστηριοποιείται στον κλάδο των τροφίμων, ζητά Διευθυντή Πωλήσεων για εργασία πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες
  • Συμμετέχει ενεργά στο σχεδιασμό της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας με στόχο την άνοδο των πωλήσεων, των κερδών και την αύξηση του μεριδίου αγοράς
  • Διενεργεί ποσοτικές και ποιοτικές αναλύσεις, αξιολογεί τα δεδομένα και καταθέτει προτάσεις στη διοίκηση
  • Διοικεί εξ ολοκλήρου το τμήμα πωλήσεων: συντονίζει, εκπαιδεύει, καθοδηγεί και αξιολογεί τα αποτελέσματα της ομάδας πωλήσεων
  • Σχεδιάζει και εφαρμόζει τη στρατηγική των πωλήσεων της εταιρείας για την επίτευξη του στόχου και επέκταση της πελατειακής βάσης
  • Κατευθύνει την ομάδα διαμορφώνοντας το στόχο πωλήσεων ανά πωλητή και ανά περιοχή
  • Εξασφαλίζει και διατηρεί ισχυρές και μακροχρόνιες σχέσεις με τους πελάτες
  • Διαχειρίζεται προσωπικά και διοργανώνει τακτικές συναντήσεις με τους μεγάλους πελάτες με σκοπό την υλοποίηση ή διατήρηση σημαντικών εμπορικών συμφωνιών
  • Παρακολουθεί τον ανταγωνισμό και αξιολογεί τις τάσεις της αγοράς
  • Συμμετέχει σε εκδηλώσεις, συνέδρια και εμπορικές εκθέσεις με στόχο την προσέγγιση νέων πελατών
Απαραίτητα Προσόντα
  • Πτυχίο Οικονομικής κατεύθυνσης, Μάρκετινγκ ή Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας
Επιθυμητά Προσόντα
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση σύγχρονων συστημάτων διοίκησης (πχ Galaxy erp -crm)
Επιπρόσθετες Προϋποθέσεις
  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία, προσαρμοστικότητα, ομαδικό πνεύμα εργασία
  • Δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων και ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Ηγεσία, στρατηγική σκέψη, εμπορική αντίληψη
  • Ικανότητες διαπραγμάτευσης, ανάλυσης και οργάνωσης
Οδηγίες Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος
Αποστολή βιογραφικών στο email:
[email protected]

Κάνοντας αίτηση σε μία αγγελία εργασίας, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης και την Πολιτική Απορρήτου του heraklionjobs.gr.

Premium Job
Σύνοψη
Πλήρης Απασχόληση

Δημοσιεύθηκε : 4 years ago
Αγία Βαρβάρα

Αιτήσεις δεκτές έως και : 17/05/2020

Heraklion Jobs

Ηράκλειο, Κρήτη

Το Heraklion Jobs αποτελεί μέρος της Local Jobs, μιας startup που δραστηριοποιείται στην ανάπτυξη εξειδικευμένων projects γύρω από θέματα εργασίας και απασχόλησης στην Ελλάδα. Με την καθημερινή μας ενασχόληση φροντίζουμε ώστε οι ενδιαφερόμενοι να ενημερώνονται για τις τρέχουσες θέσεις εργασίας στο νομό Ηρακλείου. Επιθυμία μας είναι να προσφέρουμε ποιοτικές και προσιτές υπηρεσίες στις επιχειρήσεις του τόπου, ώστε να στελεχώνονται με το καταλληλότερο ανθρώπινο δυναμικό. Για διευκρινήσεις, ειδικά πακέτα υπηρεσιών ή βοήθεια σχετικά με τη διαδικασία δημοσίευσης, μπορείτε να έρθετε σε επικοινωνία με την ομάδα του Heraklion Jobs.