Υπεύθυνος Πωλήσεων Κρασιού

Πλήρης Απασχόληση Δημοσιεύθηκε 1 year ago Ηράκλειο, Ρόδο

Η θέση εργασίας αφορά την εταιρία:

Άμβυξ Α.Ε.
Περιγραφή

Η Άμβυξ Α.Ε., η μεγαλύτερη Ελληνική εταιρεία εισαγωγής, marketing και εμπορίας αλκοολούχων ποτών στην Ελλάδα, για να ενισχύσει την ομάδα πωλήσεων κρασιού, επιθυμεί να εντάξει στο ανθρώπινο δυναμικό της:

Υπεύθυνο Πωλήσεων Κρασιού Τουριστικών Περιοχών

Με περιοχή κάλυψης Κρήτη και Ρόδο, και έδρα την Κρήτη.

Αρμοδιότητες
  • Η θέση του υπεύθυνου πωλήσεων κρασιών με ευθύνη την Κρήτη και την Ρόδο, έχει ως βασικό στόχο την ανάπτυξη νέων και διαχείριση υφιστάμενων σημείων HORECA, του τοπικού χονδρεμπορίου, καθώς και όπου αλλού υπάρχουν ευκαιρίες για την προώθηση και τοποθέτηση των κρασιών που αντιπροσωπεύει και διανέμει η ΑΜΒΥΞ για την ελληνική αγορά
  • Καταγραφή και κατηγοριοποίηση των σημείων HORECA σε τουριστικές περιοχές της Κρήτης και Ρόδου, σύμφωνα με τα κριτήρια της εταιρείας
  • Τήρηση του προγράμματος επισκέψεων για τους πελάτες ευθύνης του, δημιουργία σχέσεων με τους υπεύθυνους των σημείων, με συνεχή επικοινωνία και αξιολόγηση των αναγκών και της δυναμικής τους.
  • Κατάρτιση στρατηγικού πλάνου προώθησης των ετικετών κρασιού που διανέμει η Αμβυξ.
  • Παροχή συμβουλών για τους πελάτες του στην κατάρτιση π.χ. Λίστας Κρασιών
  • Ενημέρωση των πελατών ευθύνης του για προωθητικές ενέργειες ή/και προωθητικούς κωδικούς
  • Τακτική παρακολούθηση των αποθεμάτων των πελατών ευθύνης του
  • Αναφορά στον Διευθυντή του Oenotheque Business Unit, από τον οποίο λαμβάνει βασικές κατευθύνσεις για τη στρατηγική προώθησης και πωλήσεων κρασιού, και στον Προϊστάμενο Πωλήσεων της Κρήτης για το πρόγραμμα επισκέψεων και τη στρατηγική εξυπηρέτησης των πελατών
  • Σύνταξη τακτικών αναφορών των εβδομαδιαίων/μηνιαίων επισκέψεων προς την ιεραρχία του
Απαραίτητα Προσόντα
  • Πτυχίο Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης και επιθυμητό πτυχίο Οινολογίας
  • Προϋπηρεσία στον τομέα των πωλήσεων στον κλάδο HORECA για τουλάχιστον 5 χρόνια και 2 χρόνια στις πωλήσεις προϊόντων οίνου
  • Γνώση κρασιού, κατοχή πιστοποίησης τύπου WSPC
Επιθυμητά Προσόντα
  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση Η/Υ, MS Office Excel, Word & PowerPoint
  • Δίπλωμα οδήγησης I.X.
  • Επαγγελματική παρουσία
  • Ευχέρεια στον προφορικό λόγο, κοινωνικότητα και εξωστρέφεια
  • Υπευθυνότητα – συνέπεια
Απολαβές & Παροχές
  • Καλές προοπτικές εξέλιξης σε ένα δυναμικά εξελισσόμενο εργασιακό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών το οποίο περιλαμβάνει εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό, κ.α.
Οδηγίες Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος
Για αποστολή βιογραφικού, πατήστε στο κουμπί "Εκδήλωση Ενδιαφέροντος".
Στο βιογραφικό να αναγράφεται ο τίτλος της θέσης.

Κάνοντας αίτηση σε μία αγγελία εργασίας, αποδέχεστε τους Όρους Χρήσης και την Πολιτική Απορρήτου του heraklionjobs.gr.

Premium Job
Σύνοψη
Πλήρης Απασχόληση

Απαραίτητη προϋπηρεσία (σε έτη) : 2

Δημοσιεύθηκε : 1 year ago
Ηράκλειο, Ρόδο

Αιτήσεις δεκτές έως και : 10/12/2022

Heraklion Jobs

Ηράκλειο, Κρήτη

Το Heraklion Jobs αποτελεί μέρος της Local Jobs, μιας startup που δραστηριοποιείται στην ανάπτυξη εξειδικευμένων projects γύρω από θέματα εργασίας και απασχόλησης στην Ελλάδα. Με την καθημερινή μας ενασχόληση φροντίζουμε ώστε οι ενδιαφερόμενοι να ενημερώνονται για τις τρέχουσες θέσεις εργασίας στο νομό Ηρακλείου. Επιθυμία μας είναι να προσφέρουμε ποιοτικές και προσιτές υπηρεσίες στις επιχειρήσεις του τόπου, ώστε να στελεχώνονται με το καταλληλότερο ανθρώπινο δυναμικό. Για διευκρινήσεις, ειδικά πακέτα υπηρεσιών ή βοήθεια σχετικά με τη διαδικασία δημοσίευσης, μπορείτε να έρθετε σε επικοινωνία με την ομάδα του Heraklion Jobs.